چگونه اتاق نشیمن خودرا پرانرژی کنیم

چگونه اتاق نشیمن خود را پرانرژی کنید

 

 

 

 


همه می‌دانیم که احتمال تغییر رنگ دیوارها، تغییر پرده‌ها و مبلمان خانه به‌صورت سالانه مقدور نیست و بسیاری از ما از وسایل و مبلمان‌مان برای چند سال استفاده می‌کنیم. با وجود این دیدگاه غلطی است اگر فکر کنیم که نمی‌توانیم در فضای خانه و اتاق‌های‌مان تغییر و تحول ایجاد کنیم. این کار را می‌توان با تغییر دکوراسیون و جا به جایی وسایل و یک چیدمان هدفمند انجام داد به‌گونه‌ای که مهمان‌تان به محض ورود به منزل با این تغییر بزرگ و اساسی روبه‌رو شود. ایجاد تنوع و تغییر در فضای خانه علاوه‌بر آن‌که می‌تواند موجب نشاط و شادابی اعضای خانواده شود درصورتی که وسایل در جای درست خود قرار گرفته باشند می‌تواند انرژی‌های موجود در خانه را گرم‌تر و روابط میان اعضای خانواده را صمیمی‌تر کند.

 

 

در خانه‌تان نمایشگاه بگذارید


اگر در اتاق نشیمن خانه‌تان دیواری خالی وجود دارد می‌توانید این دیوار را به یک گالری از عکس‌های خانوادگی تبدیل کنید. این ایده بسیار جالبی است که تاریخ خانواده و گذشته خود را با عکس‌های زیبا و قدیمی روی دیوار اتاق نشیمن مرور کنید. این کار علاوه‌بر این‌که جلوه زیبایی به اتاق‌نشیمن شما می‌بخشد می‌تواند تاثیر زیادی بر روابط اعضای خانواده بگذارد. تنها کافی است که هارمونی میان رنگ‌ها و انتخاب جنس قاب‌ها را با دقت انجام دهید. به این ترتیب که تلاش کنید از رنگ‌های متناسب برای قاب‌ها استفاده کنید و سعی کنید به‌طور کلی یا از قاب چوبی استفاده کنید یا از قاب فلزی. هرگز از ترکیب این 2 نوع قاب کنار یکدیگر استفاده نکنید.

 

 

نورپردازی شاعرانه


اگر تا به حال از شمع برای تزئین میز ناهار یا شام یا کنسول اتاق نشیمن‌تان استفاده نکردید، این ایده می‌تواند جلوه بسیار زیبا و درخشانی به خانه‌تان در آستانه سال جدید دهد. برای این کار لازم است متناسب با فضای میز ناهارخوری خود و البته متناسب با جنس و رنگ آن از شمعدان‌های استیل، فلزی، چوبی یا بلور استفاده کنید و جلوه‌ای زیبا به میزتان ببخشید. درصورتی که اتاق‌نشیمین شما میز کنسول دارد قرار دادن 2 شمعدان یک شلعه و نهایتا 3 شعله می‌تواند فضای خانه را دلنشین‌تر کند.

 

 

روح در خانه شما


استفاده از گل و گیاه همزمان با فرا رسیدن فصل بهار می‌تواند بهترین گزینه برای ایجاد تغییر و تحول در خانه باشد. برای این منظور می‌توانید آفتابگیر‌ترین فضای خانه را به گیاهان اختصاص دهید و از 3 تا 5 گیاه متنوع و زیبا برای افزایش زیبایی خانه تان کمک بگیرید. می‌توانید از گیاه لاکی بامبو به‌عنوان یکی از این گیاهان استفاده کنید. برای انتخاب گل و گیاه بهتر است به سراغ گیاهان سبز رنگ بروید که برگ‌های گرد و بزرگ تری دارند. البته توجه داشته باشید که تناسب سایز میان این گیاهان و گلدان‌های آن‌ها نیز بسیار مهم است به این ترتیب که سعی کنید از یک تا 2 گلدان بزرگ در کنار یکی، دو گلدان متوسط و یک گلدان کوچک استفاده کنید.

 

 

دکوری‌ها را تغییر دهید


گاهی اضافه کردن یک دکوری جدید، ظرف تازه یا جا‌به‌جا کردن دکوری‌ها و ظروفی تزئینی در اتاق نشمین می‌تواند موجب بروز تغیر اساسی و چشمگیر در فضای‌تان شود. تنها باید مراقب باشید که با جا به جا کردن این ظروف آن‌ها را در یک فضای مناسب و با هارمونی رنگ صحیح قرار دهید تا بتوانید به زیبایی خانه خود کمک کنید. برای این کار می‌توانید از یک ظرف بلوری یا کریستالی نسبتا بزرگ روی میز اتاق نشیمین استفاده کنید یا روی یکی از میزهای عسلی یک شمعدان نقره یا بلوری بگذارید.

 

 

از آباژور پایه دار غافل نشوید


تغییر نورپردازی اتاق‌نشمین یکی دیگر از کارهایی است که می‌تواند موجب بروز تغییر حتی در سایز اتاق‌نشیمین شما شود. انتخاب نورپردازی مناسب حتی می‌تواند اتاق نشیمین شما را بزرگ‌تر و با شکوه‌تر به‌نظر برساند. برای این منظور باید از لوستری مناسب با فضای خانه و ارتفاع سقف اتاق‌نشیمن خود استفاده کنید و در عین حال از یک یا 2 آباژور میزی یا پایه دار نیز برای روشن کردن بخش‌ها و زاویه‌هایی از اتاق‌نشیمن که نور کمتری به آن می‌رسد بهره بگیرید. این کار موجب می‌شود تا فضای اتاق بزرگ‌تر به‌نظر برسد و در عین حال مهمانان شما احساس نشاط و شادابی بیشتری در این فضا داشته باشند. بعضی اوقات ممکن است نور‌پردازی نامناسب یک اتاق و تیره‌بودن آن به خستگی مهمان‌ها در مهمانی منجر شود.

 

/ 0 نظر / 17 بازدید