ایدههایی برای زیبا کردن آشپزخانه

ایده هایی برای زیباتر کردن آشپزخانه

 

 

روزهای ایده آل: شما بیشترین ساعات عمر خود را در آشپزخانه به سر می برید پس لازم است محیط آشپزخانه را به فضایی شاد و دلچسب تبدل کنید تا همواره در طی روز روحیه ی خوبی داشته باشید. احتمالا با این سخنان موافقید اما می پرسید، چگونه؟

احتمالا معتقدید از طراحی و دکوراسیون داخلی نمی دانید و اگر بخواهید تنها دستی به سر و روی آشپزخانه تان بکشید تا آن را زیباتر کنید لازم است هزینه ی بسیار زیادی بابت آن بپردازید اما برای داشتن یک آشپزخانه ی شاد و شیک اصلا لازم نیست دکوراسیون داخلی بدانید و یا پول زیادی خرج کنید تنها کافی است چند ایده ی زیر را به کار ببندید تا از زیبایی آشپزخانه تان لذت ببرید:

 

 


ایدهی شمارهی یک: از میوه استفاده کنید!

این ایده هم ساده است، هم عملی و هم خوردنی! واقعا چه چیزی می تواند زیباتر و آرامبخش تر از یک سبد میوه باشد یک ظرف بزرگ از میوه های رنگارنگ می تواند شور و نشاط و رنگ به محیط آشپزخانه ببخشد بدون این که هزینه  زیادی برایتان داشته باشد.

تنها به قرار دادن میوه درون یک میوه خوری بسنده نکنید. از خلاقیت خود بهره گیرید و به میوه ها شکلتازه ای ببخشید. چیدمان های متنوعی را امتحان کنید و از ظروف متفاوتی برای تزیین استفاده نمایید. به طور مثال یک گلدان شیشه ای بزرگ را پر از میوه های رنگارنگ کنید و یا از سینی های مستطیل استفاده کنید و بر اساس رنگ آن یک ردیف میوه ی خوش رنگ بر رویش بچینید.
اگر کمی به این موضوع فکر کنید ایده های جالبی به ذهن تان خواهد دسید.

ایدهی شمارهی دو: از لولههای زیبا استفاده کنید

تعجب نکنید. لوله های آب می توانند بخش زیبایی از آشپزخانه ی شما باشند. عوض کردن شیر آب قدیمی تان با یک نوع شیک و مدرن و یا تغییر دادن رنگ لوله ها می تواند تاثیری باورنکردنی بر زیبایی آشپزخانه داشته باشد. این کار نیاز به هزینه ی زیادی هم ندارد.

 

 


ایدهی شمارهی سه: به لوازم آشپزخانه نظم ببخشید
چند سبد و آبکش و قاشق تفلون دارید؟ آیا آشپزخانه تان پر از گل های مصنوعی و تزیینات مختلف است؟
از خرید وسایل آشپزخانه و تزییناتی که هیچ هماهنگی با هم ندارند دست بردارید. خرید وسایل تزیینی در اشکال و رنگ های گوناگون نه تنها تاثیری در زیبایی آشپزخانه تان نخواهد داشت بلکه آن را شلوغ و خفه نشان خواهد داد. به خاطر داشته باشید که همیشه وسایلی برای آشپزخانه ی خود بخرید که چند منظوره باشند و جای کمتری بگیرند و همچنین به لوازم آشپزخانه ی خود نظم ببخشید تا درهم و برهم به نظر نرسند.

ایدهی شمارهی چهار: به آشپزخانهی خود رنگ ببخشید

کارد و چنگال، ظروف، رومیزی،و ... خیلی چیزها هستند که می توان با دقت در انتخاب آن ها به آشپزخانه رنگ و زیبایی بخشید. خود را در قید و بند مُد قرار ندهید. این آشپزخانه ی شماست و باید به آن رنگی بدهید که با روحیه ی شما سازگاری داشته باشد و به شما احساس شادی و آرامش دهد. برخی با رنگ های آرامبخش چون آبی و سبز از آشپزخانه شان لذت بیشتری می برند و عده ای هم رنگ های شاد چون زرد و نارنجی را می پسندند. مهم نیست که شما چه رنگی انتخاب می کنید بلکه مهم آن است که با انتخاب این رنگ احساس خوبی داشته باشید. استفاده از پارچه های تزیینی و به خصوص پرده را فراموش نکنید. پرده جلوه ی بسیار زیبایی به آشپزخانه تان می بخشد.

خوشبختانه اکنون قهوه ساز، پلوپز، مخلوط کن و سایر وسایل آشپزخانه در رنگ های متنوعی تولید می شود و می توان از آن ها نیز برای رنگ بخشیدن به آشپزخانه استفاده نمود.

ایدهی شمارهی پنج: فضایی رویایی

استفاده از گل و شمع یکی از آسان ترین و با صرفه ترین راه ها برای تزیین آشپزخانه است البته به شرط آنکه در انتخاب رنگ ها وهماهنگی آن ها با سایرتزیینات آشپزخانه دقت کافی شده باشد.هارمونی رنگ ها در ایجاد حس آرامش تاثیر بسیار زیادی دارد.

ایدهی شمارهی شش: فرش تنها متعلق به اتاق پذیرایی نیست

یک قالیچه ی کوچک که با رنگ آشپزخانه تان هماهنگی داشته باشد و یا برعکس، کاملا متضاد با رنگ های آشپزخانه ی شما باشد می تواند جلوه ای خاص به آشپزخانه ی شما ببخشد. استفاده از طرح های سنتی نیز ایده ی بسیار جالبی برای روح دادن به آشپزخانه ی شماست.

 


ایدهی شمارهی هفت: دستگیرهی کابینتها را عوض کنید

این ایده بسیار ساده است و می توانید آن را به سرعت و با هزینه ای بسیار ناچیز اجرا کنید اما نتیجه ی آن اثری بسیار شگفت انگیز بر آشپزخانه ی شما خواهد داشت. امروزه تنوع فوق العاده ای در دستگیره های کابینت وجود دارد و شما می توانید طیف وسیعی از سبک ها و رنگ های گوناگون را در میان آن ها بیابید. گاه تنها عوض کردن دستگیره ی کابینت ها می تواند از تغییر کامل آن ها رضایت بخش تر باشد.

ایدهی شمارهی هشت: افزودن یک قفسهی کوچک
اضافه کردن یک قفسه ی کوچک چوبی و ارزان قیمت تزیینی کار راحتی است اما اگر از آن استفاده ی درستی بشود می تواند در زیبایی آشپزخانه تان تاثیر مهمی داشته باشد. قفسه ی چوبی تان را در یک فضای خالی، مثلا بالای ظرفشویی و یا میز و صندلی آشپزخانه قرار دهید و داخل آن را با چند گلدان گوچک و زیبا، بطری های رنگارنگ و یا شمع پر کنید.

 


اگر چند قلاب به پایین این قفسه اضافه کنید می توانید چند فنجان تزیینی به آن آویزان کنید و به آشپزخانه تان جلوه ی بهتری ببخشید.

ایدهی شمارهی نُه: استفاده از فضاهای فراموش شده
خوب به آشپزخانه تان نگاه کنید. احتمالا فضاهای خالی را به راحتی خواهید یافت. می توانید این فضاها را با قفسه های کوچک چوبی ویا فلزی پرکنید ودرون آن ها را با کلکسیونی ازگیاهان تزیینی، ترشی ها و ادویه های رنگارنگ تزیین کنید.
استفاده از سبدهایی که از سقف آویزان می شوند نیز می تواند ایده ی جالبی باشد به شرط آنکه فضای آشپزخانه را شلوغ جلوه ندهد.

 

/ 1 نظر / 18 بازدید
محمد

سلام وب خوبي داري.به منم سر بزنيا.وبم رو چندوقتي بود بيخيال شده بودم 3 - 4 روزه دوباره اومدم بهش برسم پس با نظرت خوشحالم کن با تبادل لينک هم اگه موافقي با اسم « ام پاتوق » لينک کن و خبرم کن.راستی اگه خوشت اومد لطفا روی +1 گوشه سمت چپ ، پایین کلیک کن. اينم آدرسش: www.mpatogh.goo.ir راستي يه فروشگاه هم دارم که فعلا تا يه مدتي 20% واسه هر جنس تخفيف داديم پس تا اين 20% رو داره خريدت رو بکن ضرر نمي کنم محصولات زياد و خوبي هم داريم سر بزني ضرر نمي کني عزيز اينم آدرس فروشگاهمون: www.esfshop.in .دمت گرم منتظرما پيشاپيش ميگم مرسي که سر زدي [گل]